Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Urząd Gminy we Włoszczowie ufunduje 16 stypendiów dla najzdolniejszych studentów. Wnioski można składać do 20.10.2018 r.

stypendium

Studenci uczelni wyższych z gminy Włoszczowa, którzy nie ukończyli 25 lat oraz uzyskali za dwa ostatnie semestry średnią ocen z egzaminów 4,5 lub wyższą mogą ubiegać się o stypendium burmistrza w wysokości 200 zł miesięcznie, przez okres od października br. do czerwca przyszłego roku. Stypendium zostanie przyznane 16 osobom. Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Włoszczowa w pokoju nr 17 (sekretariat) w terminie do 20.10.2018 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

4.10.2018 r. rozpoczęły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

ginekologia

Konsultacje potrwają do 25.10.2018 r. Swoje opinie i uwagi można przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

13.09.2018 r. pełniący obowiązki dyrektora szpitala wystąpił do starostwa o likwidację wspomnianych oddziałów z uwagi na wysokie koszty ich funkcjonowania. Rada Społeczna Zespołu Opieki Zdrowotnej zaopiniowała pozytywnie ich likwidację. Ostateczną uchwałę w tej sprawie podejmie Rada Powiatu.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:44
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

W gminie Włoszczowa budowana jest łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, która usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Zakończył się właśnie pierwszy etap prac - budowa nowego toru w rejonie Czarncy.

cmk

Zamontowano już wszystkie rozjazdy. W ramach prac na szlaku Włoszczowa – Czarnca – Żelisławice wymieniane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna. Po zakończeniu tych prac wykonawca rozpocznie roboty w rejonie stacji Włoszczowa Północ.

Budowa ponad 3 km linii z Czarncy do stacji Włoszczowa Północ zapewni przejazd pociągów pasażerskich z prędkością 100 km/h, a towarowych – 80 km/h. 

Łącznica, która zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 r., skróci czas przejazdu z Kielc do Warszawy do około 2 godzin i 20 minut i poprawi skomunikowanie województwa z innymi regionami kraju. Będzie to dobry szlak w stronę Łodzi i oferta szybkich, bezpośrednich połączeń na północ kraju.

Zadanie jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość  projektu wynosi blisko 43 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi ponad 36 mln. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa ZUE.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:43
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Po 9 miesiącach zostało wybudowane nowe przedszkole z pierwszym samorządowym żłobkiem we Włoszczowie o powierzchni 1700 metrów kwadratowych.

Inwestycja kosztowała 9 mln zł, z czego 2,5 mln dofinansowania pozyskano z Unii Europejskiej, a 400 tys. z rządowego programu „Maluch plus”.  Resztę sfinansowała gmina Włoszczowa. To najważniejsza inwestycja gminy w tej kadencji.

To największe przedszkole w powiecie włoszczowskim. Teraz czas na urządzenie budynku i sprawy organizacyjne. Przedszkole ruszy od przyszłego roku. Zapewni miejsca opieki dla 170 dzieci.

W nowoczesnej placówce będzie się mieścić siedem sal dydaktycznych, w tym jedno dla oddziału integracyjnego z możliwością adaptacji dla 20 dzieci.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:40
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Obecnie urzędujący włodarz Grzegorz Dziubek (Polskie Stronnictwo Ludowe) zmierzy się 21.10.2018 r. z Piotrem Bulskim (Prawo i Sprawiedliwość) w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza miasta i gminy Włoszczowa.

Grzegorz Dziubek będzie ubiegał się o drugą kadencję. To były radny Rady Miejskiej trzech kadencji i były wicewojewoda świętokrzyski. Ma 44 lata, wykształcenie wyższe rolnicze. Mieszka w Rogienicach. Jest żonaty, ma jedno dziecko.

Grzegorz Dziubek

Jego kontrkandydat – Piotr Bulski ma 38 lat, wykształcenie wyższe prawnicze. Mieszka we Włoszczowie. Jest żonaty, ma troje dzieci. Obecnie jest radnym Rady Miejskiej. Pracuje jako zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie.

Piotr Bulski

Który z nich zostanie burmistrzem gminy Włoszczowa na 5-letnią kadencję przekonamy się być może już w pierwszej turze wyborów w dniu 21.10.2018 r. Zwycięski kandydat musi zdobyć większość bezwzględną, czyli ponad 50% głosów poparcia. Jeśli nie, będzie druga tura wyborów w dniu 4.11.2018 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:49
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

114 osób chce zostać radnymi Rady Powiatu. Do obsadzenia jest 17 mandatów.

Swoich przedstawicieli na radnych w trzech okręgach wyborczych wystawiło 5 komitetów. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, SLD Lewica Razem, Porozumienie Jarosława Gowina i Razem Ziemia Włoszczowska. Prawie wszystkie te ugrupowania wystawiły pełne listy swoich kandydatów, czyli po 23 osoby. Ich wykaz znajduje się na stronie: www.pkw.gov.pl.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:48
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Fundacja „Jesteśmy Blisko” z Włoszczowy wspólnie z Fundacją DKMS z Warszawy koordynują wyjątkową akcję poszukiwania potencjalnych dawców szpiku dla niespełna półrocznego Kubusia Grzyba z Włoszczowy, który cierpi na ostrą białaczkę.

kubus

Historia małego Kuby poruszyła serca mieszkańców powiatu włoszczowskiego. W szukanie dawcy szpiku włączyły się służby mundurowe, instytucje, szkoły, samorządy, sportowcy i lokalni przedsiębiorcy. Nakręcono kilka filmów promujących akcję.

W ostatni weekend obyło się kolejne poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku (do tej pory udało się zarejestrować ponad 200 osób). W Domu Kultury zorganizowano koncert dedykowany Kubie. Podczas niego premierę miała piosenka napisana specjalnie dla chłopca przez Zbigniewa Woldańskiego.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

35 osób z miasta i gminy Włoszczowa ubiega się o mandat radnego Rady Miejskiej. Do rozdysponowania będzie tylko 15 mandatów.

Swoich kandydatów na radnych wystawiło 7 komitetów w 15 okręgach. Są to: Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, SLD Lewica Razem, Razem Ziemia Włoszczowska, Porozumienie Jarosława Gowina, komitet Niezależni Razem oraz komitet Ryszarda Karpińskiego. Listy kandydatów dostępne są na stronie internetowej: www.pkw.gov.pl.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

W powiecie włoszczowskim rozpoczęły się spotkania związane są w rządowym programem „Czyste Powietrze”, który zakłada dopłaty dla mieszkańców na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 5.10.2018 r. o godz. 18.00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

powietrze

„Czyste Powietrze” to ogólnopolski program, którego celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów oraz osób posiadających zgodę na budowę. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Dotacje będą udzielane na poziomie od 40% do 90% poniesionych kosztów i będą przyznawane na inwestycje kosztujące od 7000 zł do 53 000 zł.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:45
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Jest wstępna koncepcja zmian w Rynku na Placu Wolności, który zostanie gruntownie wyremontowany do 2020 r.

rewitalizacja

Tak zmieni się za 2 lata włoszczowski rynek (fot. UG Włoszczowa).

W parku zostanie wymieniona nawierzchnia alejek, odnowiony pomnik św. Floriana, wybudowana fontanna z efektami świetlnymi. Teren zyska elementy małej architektury: ławki, kosze i stojaki na rowery.

Ale nie tylko rynek zmieni swój wygląd w ciągu najbliższych lat. W ramach rewitalizacji zmieni się też Dom Kultury, a także otoczenie krytej pływalni, przebudowany zostanie budynek dawnej plebanii, zagospodarowane osiedla Brożka, Broniewskiego, Armii Krajowej oraz przebudowana ul. Wiśniowa. Usprawniony zostanie także miejski system monitoringu.

Rewitalizacja Włoszczowy pochłonie w sumie 22,6 mln zł, z czego 15,2 mln zł dofinansowania pochodzi z Unii Europejskiej. Projekt ma być zrealizowany do 2020 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:43
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Od 29.09.2018 r. pojawiły się nowe stawki opłat dla mieszkańców za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Jest teraz jednakowa stawka dla wszystkich grup odbiorców. Za 1 metr sześcienny wody zapłacimy 4,05 zł brutto (o 5 groszy więcej niż obecnie), natomiast za ścieki – 7,17 zł (wzrost o 90 groszy). Taryfy te będą obowiązywać do 28.09.2019 r.

Nową taryfę dotyczącą zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenie ścieków na terenie gminy Włoszczowa na okres 3 najbliższych lat wprowadziło - na wniosek Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:24
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version