Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Na stacji kolejowej Włoszczowa Północ odsłonięto uroczyście tablicę pamiątkową poświęconą byłemu premierowi i posłowi Przemysławowi Gosiewskiemu.     

gosiewski

Tablica poświęcona Przemysławowi Gosiewskiemu na peronie we Włoszczowie (fot. TLW INFO).

Kamień z płytą odsłoniły wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, poseł Parlamentu Europejskiego Beata Gosiewska – wdowa po pośle oraz jego matka Jadwiga Gosiewska. Tablicę poświęcił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

W uroczystości wziął udział się m.in. były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Po części oficjalnej uczestnicy udali się na mszę świętą do kościoła parafialnego we Włoszczowie w intencji posła Gosiewskiego i pozostałych ofiar tragedii smoleńskiej.

/TLW INFO/

 

czwartek, 25 październik 2018 19:08
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

44-letni Grzegorz Dziubek został burmistrzem miasta i gminy Włoszczowa na drugą kadencję, czyli na najbliższe 5 lat.

burmistrz

21.10.2018 r. odbyły się w całym kraju wybory samorządowe. We Włoszczowie ubiegało się o stanowisko burmistrza gminy dwóch kandydatów: Grzegorz Dziubek (PSL) i Piotr Bulski (PiS). Dziubek zdobył podczas wyborów 67,70% głosów poparcia – zagłosowało na niego 6081 mieszkańców. Z kolei Bulski uzyskał 32,40%, czyli 2914 głosów. Frekwencja wyborcza w gminie Włoszczowa wyniosła 56,21%.

/TLW INFO/

czwartek, 25 październik 2018 19:07
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

14.10.2018 r. na terenie Fundacji „Folwark Podzamcze” odbył się IV Hubertus Ziemiański, czyli święto myśliwych, jeźdźców i leśników.

hubertus

We Włoszczowie już po raz czwarty odbył się Hubertus Ziemiański (fot. archiwum).

Uroczystość rozpoczęła msza święta polowa. Były m.in. pokazy chartów oraz tradycyjna gonitwa konna za lisem. Dopisała słoneczna pogoda i widzowie. Hubertus ziemiański nawiązuje do tradycji polowań z przełomu XIX i XX wieku, organizowanych na Podzamczu przez Stanisława i Sergiusza Niemojewskich - ówczesnych właścicieli Włoszczowy. Wydarzenie to po ponad 100 latach reaktywowała w 2015 r. Fundacja „Folwark Podzamcze”, którą założyli potomkowie Niemojewskich.  

/TLW INFO/

czwartek, 25 październik 2018 19:03
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Urząd Gminy we Włoszczowie ufunduje 16 stypendiów dla najzdolniejszych studentów. Wnioski można składać do 20.10.2018 r.

stypendium

Studenci uczelni wyższych z gminy Włoszczowa, którzy nie ukończyli 25 lat oraz uzyskali za dwa ostatnie semestry średnią ocen z egzaminów 4,5 lub wyższą mogą ubiegać się o stypendium burmistrza w wysokości 200 zł miesięcznie, przez okres od października br. do czerwca przyszłego roku. Stypendium zostanie przyznane 16 osobom. Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Włoszczowa w pokoju nr 17 (sekretariat) w terminie do 20.10.2018 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

4.10.2018 r. rozpoczęły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

ginekologia

Konsultacje potrwają do 25.10.2018 r. Swoje opinie i uwagi można przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

13.09.2018 r. pełniący obowiązki dyrektora szpitala wystąpił do starostwa o likwidację wspomnianych oddziałów z uwagi na wysokie koszty ich funkcjonowania. Rada Społeczna Zespołu Opieki Zdrowotnej zaopiniowała pozytywnie ich likwidację. Ostateczną uchwałę w tej sprawie podejmie Rada Powiatu.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:44
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

W gminie Włoszczowa budowana jest łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, która usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Zakończył się właśnie pierwszy etap prac - budowa nowego toru w rejonie Czarncy.

cmk

Zamontowano już wszystkie rozjazdy. W ramach prac na szlaku Włoszczowa – Czarnca – Żelisławice wymieniane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna. Po zakończeniu tych prac wykonawca rozpocznie roboty w rejonie stacji Włoszczowa Północ.

Budowa ponad 3 km linii z Czarncy do stacji Włoszczowa Północ zapewni przejazd pociągów pasażerskich z prędkością 100 km/h, a towarowych – 80 km/h. 

Łącznica, która zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 r., skróci czas przejazdu z Kielc do Warszawy do około 2 godzin i 20 minut i poprawi skomunikowanie województwa z innymi regionami kraju. Będzie to dobry szlak w stronę Łodzi i oferta szybkich, bezpośrednich połączeń na północ kraju.

Zadanie jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość  projektu wynosi blisko 43 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi ponad 36 mln. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa ZUE.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:43
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Po 9 miesiącach zostało wybudowane nowe przedszkole z pierwszym samorządowym żłobkiem we Włoszczowie o powierzchni 1700 metrów kwadratowych.

Inwestycja kosztowała 9 mln zł, z czego 2,5 mln dofinansowania pozyskano z Unii Europejskiej, a 400 tys. z rządowego programu „Maluch plus”.  Resztę sfinansowała gmina Włoszczowa. To najważniejsza inwestycja gminy w tej kadencji.

To największe przedszkole w powiecie włoszczowskim. Teraz czas na urządzenie budynku i sprawy organizacyjne. Przedszkole ruszy od przyszłego roku. Zapewni miejsca opieki dla 170 dzieci.

W nowoczesnej placówce będzie się mieścić siedem sal dydaktycznych, w tym jedno dla oddziału integracyjnego z możliwością adaptacji dla 20 dzieci.

/TLW INFO/

poniedziałek, 08 październik 2018 17:40
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Obecnie urzędujący włodarz Grzegorz Dziubek (Polskie Stronnictwo Ludowe) zmierzy się 21.10.2018 r. z Piotrem Bulskim (Prawo i Sprawiedliwość) w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza miasta i gminy Włoszczowa.

Grzegorz Dziubek będzie ubiegał się o drugą kadencję. To były radny Rady Miejskiej trzech kadencji i były wicewojewoda świętokrzyski. Ma 44 lata, wykształcenie wyższe rolnicze. Mieszka w Rogienicach. Jest żonaty, ma jedno dziecko.

Grzegorz Dziubek

Jego kontrkandydat – Piotr Bulski ma 38 lat, wykształcenie wyższe prawnicze. Mieszka we Włoszczowie. Jest żonaty, ma troje dzieci. Obecnie jest radnym Rady Miejskiej. Pracuje jako zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie.

Piotr Bulski

Który z nich zostanie burmistrzem gminy Włoszczowa na 5-letnią kadencję przekonamy się być może już w pierwszej turze wyborów w dniu 21.10.2018 r. Zwycięski kandydat musi zdobyć większość bezwzględną, czyli ponad 50% głosów poparcia. Jeśli nie, będzie druga tura wyborów w dniu 4.11.2018 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:49
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

114 osób chce zostać radnymi Rady Powiatu. Do obsadzenia jest 17 mandatów.

Swoich przedstawicieli na radnych w trzech okręgach wyborczych wystawiło 5 komitetów. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, SLD Lewica Razem, Porozumienie Jarosława Gowina i Razem Ziemia Włoszczowska. Prawie wszystkie te ugrupowania wystawiły pełne listy swoich kandydatów, czyli po 23 osoby. Ich wykaz znajduje się na stronie: www.pkw.gov.pl.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:48
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Fundacja „Jesteśmy Blisko” z Włoszczowy wspólnie z Fundacją DKMS z Warszawy koordynują wyjątkową akcję poszukiwania potencjalnych dawców szpiku dla niespełna półrocznego Kubusia Grzyba z Włoszczowy, który cierpi na ostrą białaczkę.

kubus

Historia małego Kuby poruszyła serca mieszkańców powiatu włoszczowskiego. W szukanie dawcy szpiku włączyły się służby mundurowe, instytucje, szkoły, samorządy, sportowcy i lokalni przedsiębiorcy. Nakręcono kilka filmów promujących akcję.

W ostatni weekend obyło się kolejne poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku (do tej pory udało się zarejestrować ponad 200 osób). W Domu Kultury zorganizowano koncert dedykowany Kubie. Podczas niego premierę miała piosenka napisana specjalnie dla chłopca przez Zbigniewa Woldańskiego.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

35 osób z miasta i gminy Włoszczowa ubiega się o mandat radnego Rady Miejskiej. Do rozdysponowania będzie tylko 15 mandatów.

Swoich kandydatów na radnych wystawiło 7 komitetów w 15 okręgach. Są to: Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, SLD Lewica Razem, Razem Ziemia Włoszczowska, Porozumienie Jarosława Gowina, komitet Niezależni Razem oraz komitet Ryszarda Karpińskiego. Listy kandydatów dostępne są na stronie internetowej: www.pkw.gov.pl.

/TLW INFO/

poniedziałek, 01 październik 2018 18:47
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version