Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Po drugim przetargu okazało się, że nadal brakuje sporo pieniędzy na budowę pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy. To ok. 12 mln zł!

CieploLL

Tak ma wyglądać w dwóch etapach obwodnica Włoszczowy – kolor niebieski to pierwszy etap, który ma powstać do 2020 r. (źródło: „Echo Dnia”).

15.09.2017 r. odbył się drugi przetarg na obwodnicę Włoszczowy. Pomimo okrojenia inwestycji, do najniższej oferty i tak brakło bardzo dużo - blisko 12 mln zł! Najniższa oferta wynosiła 43,5 mln zł. Tymczasem Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach dysponował niecałymi 32 mln zł. Podczas pierwszego przetargu w dniu 26.06.2017 r. do najniższej oferty brakło zamawiającemu aż 15 mln zł.

Z uwagi na brakujące środki finansowe w województwie, obwodnica włoszczowska ma być okrojona. Jezdnia obwodnicy będzie siedmiometrowa, nie ośmiometrowa. Drogi technologiczne na terenach rolniczych będą szutrowe, a nie asfaltowe. Odcinek obwodnicy od Czarnieckiej Górki do wiaduktu w Łachowie będzie miał cieńszą nawierzchnię asfaltową i na razie będzie niedostępny dla samochodów ciężarowych.

O obwodnicy dyskutowano ostatnio na sesjach Rady Miejskiej i Rady Powiatu we Włoszczowie. Burmistrz Grzegorz Dziubek apelował do opozycji o nie uprawianie polityki i nie przeszkadzanie w realizacji tej inwestycji. Marszałek województwa Adam Jarubas obiecał, ze znajdzie brakujące pieniądze i pierwszy etap powstanie w najbliższych latach. Być może pierwszą łopatę uda się wbić już pod koniec 2018 r.

/TLW INFO/  

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 20:49
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

Krakowska firma Polinvest przedstawiła Radzie Miejskiej plan rozwoju sieci ciepłowniczej Włoszczowy. Ciepłownicy z zewnątrz uważają, ze najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie modernizacja napowietrznej magistrali i zakopanie jej w ziemi.  

Ciepllo

Ciepło do bloków dostarczane jest od wielu lat tą napowietrzną magistralą, która jest za duża, jak na potrzeby naszego miasta; w załączniku przygotowany przez firmę Polinvest sp. z o.o. z Krakowa plan rozwoju sieci ciepłowniczej Włoszczowy.

Kolejne już opracowanie na ten temat powstało na zlecenie Urzędu Gminy. Wynajęto firmę doradczą z zewnątrz, która miała podpowiedzieć władzom gminy, jak docelowo rozwiązać problem ciepła w naszym mieście w najbliższych latach. Opracowanie zaprezentowano na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 13.09.2017 r.

Krakowska firma przedstawiła gminie Włoszczowa cztery warianty. Jako najkorzystniejszy i jednocześnie najdroższy wskazała modernizację 2-kilometrowej, napowietrznej magistrali ciepłowniczej. Ciepłownicy proponują zmniejszenie średnicy rurociągu i zakopanie go w ziemi, żeby ograniczyć straty powstające na przesyle ciepła do miasta. Koszt inwestycji - ponad 4 mln zł, który musiałaby ponieść gmina.

Burmistrz Włoszczowy chce przedyskutować tę sprawę z radą. Na razie mieszkańcy większości włoszczowskich bloków mają zapewnione źródło ciepła. Do 2025 r., na mocy zawartej 2 lata temu umowy, będzie je produkował i dostarczał zakład Stolbud, który wydzierżawił też od gminy magistralę na okres 10 lat.

/TLW INFO/

 

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 20:34
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 0

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie wdrożono projekt „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 staszic

Młodzież szkolna ze „Staszica” bierze udział m.in. w kursie barmańskim (fot archiwum Starostwa Powiatowego).

W ramach projektu młodzież otrzyma wsparcie w zakresie: kompetencji matematycznych i językowych, kursów zawodowych (barmański, baristyczny, kelnerski, obsługa imprez kongresowo-targowych, obsługa służby pięter, obsługa turystyki prozdrowotnej) oraz zajęć z doradztwa zawodowego.

Ponadto 6 nauczycieli ukończy studia podyplomowe z zakresu hotelarstwa, gastronomii i turystyki, a wybrani uczniowie będą mogli odbyć płatne staże zawodowe. Szkoła zyska także nowoczesną pracownię obsługi informatycznej o wartości  94 000 zł.

 Wartość całkowita projektu to  502 970 zł. Projekt będzie  realizowany do lutego 2019 r. Kolejny nabór kandydatów rusza  we wrześniu br.

/TLW INFO/

poniedziałek, 10 lipiec 2017 18:15
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 87

W pierwszy wakacyjny weekend policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli prędkość.

prawko0307

Rekordzistą okazał się 49-latek ze Śląska, skontrolowany na drodze krajowej nr 78 w Moskorzewie. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 106 km – mamy film z tej kontroli.

 

/TLW INFO/

Źródło: KPP Włoszczowa

poniedziałek, 03 lipiec 2017 20:19
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 100

27.06.2017 r. Rada Miejska we Włoszczowie udzieliła burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi skitowanie za wykonanie ubiegłorocznego budżetu gminy.

absolutorium1

Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek podziękował radnym za udzielenie absolutorium (fot. UG Włoszczowa).

16 radnych było za absolutorium, jeden radny był przeciwny (Marian Hebdowski) i jeden wstrzymał się od głosu. Burmistrz Grzegorz Dziubek podziękował radnym za skwitowanie. Powiedział, że przez 3 ostatnie lata gmina nie zaciągnęła żadnego kredytu, a pod koniec 2016 r. udało się jej wypracować nadwyżkę budżetową w kwocie 1 mln zł.

- Zadłużenie gminy sukcesywnie spada. Myślę, że te trzy lata oszczędzania w gminie pozwolą nam w ostatnim roku tej kadencji zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje - powiedział burmistrz.

Dochody gminy zrealizowano w ubiegłym roku w 98,4%, a wydatki w 93,2% w stosunku do planu. Budżet gminy Włoszczowa 2016 zamknął się nadwyżką w kwocie 1 mln zł. Zadłużenie pod koniec ubiegłego roku wynosiło 16,6 mln zł, co stanowiło 25,6% zrealizowanych dochodów. Gmina Włoszczowa nie posiada zobowiązań wymagalnych.

Dzień wcześniej, 26.07.2017 r. absolutorium za budżet otrzymał też Zarząd Powiatu Włoszczowskiego. Podczas głosowania jeden radny był przeciwny (Łukasz Karpiński), trzech innych radnych opozycyjnych wstrzymało się od głosu.

Ubiegłoroczne dochody powiatu zrealizowano w ponad 101%, a wydatki w 93%. Budżet zamknął się nadwyżką w kwocie około 1,4 mln zł. Zadłużenie powiatu włoszczowskiego na koniec 2016 r. wynosiło 4,3 mln zł, co stanowiło około 10% dochodów budżetowych.

/TLW INFO/    

poniedziałek, 03 lipiec 2017 20:05
Czytaj dalej... 173

988 uczniów szkół podstawowych i 583 gimnazjalistów zakończyło w dniu 23.06.2017 r. rok szkolny 2016/2017 w gminie Włoszczowa.

szkoa2017

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie było bardzo uroczyste (fot. UG Włoszczowa). 

Z okazji zakończenia szkoły, placówki oświatowe w naszej gminie nagrodziły najzdolniejszych uczniów, laureatów konkursów oraz zaangażowanych w życie szkoły rodziców, nauczycieli i inne osoby. Młodzież i nauczyciele udają się teraz na dwumiesięczne wakacje. Do szkół wracają dopiero 1.09.2017 r.

/TLW INFO/

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 20:38
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 170

W dniach 30.06-1.07.2017 r. na stadionie OSiR odbędą się Dni Włoszczowy. Wystąpią dwie znane gwiazdy show biznesu.

dniwoszczowy2017

Otwarcie imprezy już w przyszły piątek o godz. 17. W programie m.in. występ podopiecznych Domu Kultury, koncert zespołu rockowego F-Band (godz. 19.00). O 21.00 wystąpi główna gwiazda wieczoru – Urszula, której popularność przyniosły utwory: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król”, „Na sen”, „Konik na biegunach”. Po koncercie Urszuli zagra grupa Cztery Szmery. Piątkowa impreza zakończy się o północy.

1.07.2017 r. ciąg dalszy świętowania. Start o godz. 15.00. Będzie gra miejska i pokaz jazdy kozackiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka oraz animacji. O godzinie 19.00 wystąpi zespół blues-rockowy Zdrowa Woda. O godzinie 20.30 zaśpiewa włoszczowski wokalista Paweł Rydz. Pół godziny później pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Poparzeni Kawą Trzy, znany z takich utworów jak: „Okrutna, zła i podła”, „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Kawałek do tańca”. Po tym koncercie odbędzie się widowisko pirotechniczne. Dni Włoszczowy 2017 zakończy dyskoteka z DJ Helou.

Na święto miasta zapraszają burmistrz Włoszczowy i Dom Kultury. Dla uczestników imprezy będą przygotowane dwa parkingi: na terenie basenu Nemo oraz wzdłuż magistrali ciepłowniczej. Wzdłuż ogrodzenia stadionu, przy ulicy Wiśniowej organizatorzy nie zalecają parkowania z uwagi na pokaz pirotechniczny, który będzie się rozgrywać w pobliżu.

/TLW INFO/

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 20:34
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 89

27.06.2017 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej nr 45 Urzędu Gminy we Włoszczowie odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

woszczowaherb

Na posiedzeniu radni zatwierdzą sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 rok oraz udzielą burmistrzowi gminy absolutorium za wykonany budżet. Przypomnijmy, że dzień wcześniej, 26.06.2017 r. sesja absolutoryjna odbędzie się w Starostwie Powiatowym. Początek posiedzenia Rady Powiatu również o godz. 9.00.

/TLW INFO/

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 20:26
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 77

14.06.2017 r. przed Domem Kultury we Włoszczowie odbył się już po raz czwarty piknik ekologiczny, zorganizowany przez Urząd Gminy, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe.

piknik14

Podczas pikniku ekologicznego we Włoszczowie można było wygrać rower (fot. archiwum UG Włoszczowa).

Głównym celem imprezy było propagowanie ochrony środowiska. Podczas pikniku burmistrz Grzegorz Dziubek wraz z wicestarostą włoszczowskim Zbigniewem Krzyśkiem wręczyli nagrody laureatom konkursu plastyczno-technicznego „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV”. Głównymi nagrodami były rowery dla zwycięzców.

Dzieci uczestniczyły też w warsztatach prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ARKA. W nagrodę za aktywny udział w warsztatach uczniowie mogli skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanej, basenu z kulkami oraz animacji takich jak: pokazy baniek – gigantów, malowanie twarzy specjalnymi farbami, zabawy z chustą animacyjną. Każde dziecko biorące udział w pikniku otrzymało drobny upominek ufundowany przez Urząd Gminy.

/TLW INFO/

sobota, 17 czerwiec 2017 20:52
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 62

18.06.2017 r. o godz. 14.00 odbędą się w Czarncy gminne obchody Dnia Strażaka, połączone z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

czarncastraz

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarncy (fot. archiwum UG Włoszczowa). 

To trzeci wóz strażacki, który trafia do jednostek wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, dzięki staraniom burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka (dwa pozostałe otrzymały jednostki OSP z Woli Wiśniowej i Kurzelowa). Udział w uroczystości zapowiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

/TLW INFO/

sobota, 17 czerwiec 2017 20:50
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 60

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie zostali wicemistrzami kraju, a ich koledzy ze Szkoły Podstawowej zajęli trzecie miejsce podczas 40 finału centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) w dniach 12-14.06.2017 r.

bezpieczentwo

Dwie drużyny z włoszczowskiej „jedynki” zajęły miejsca na podium ogólnopolskiego turnieju w Nidzicy (fot. archiwum UG Włoszczowa).

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie reprezentowali tam woj. świętokrzyskie. Szkoła Podstawowa nr 1 wystąpiła w składzie: Lena Rak, Karolina Jarząb, Patryk Kozieł oraz Kuba Kaczor. Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Zuzanna Oleksy, Mateusz Trzebiński i Filip Sztuka. Opiekunami młodzieży byli: Marcin Sztuka oraz st. asp. Dariusz Nowak z włoszczowskiej policji.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w teście wiedzy o ruchu drogowym, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździli po miasteczku ruchu drogowego oraz po rowerowym torze przeszkód. Ostatecznie drużyna Szkoły Podstawowej zajęła 3 miejsce w Polsce. Zespół włoszczowskiego gimnazjum zdobył 2 miejsce. Nasi uczniowie odnieśli również wielki sukces w klasyfikacji indywidualnej. Filip Sztuka został indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii gimnazjów, zaś Kuba Kaczor wywalczył wicemistrzostwo w grupie szkół podstawowych.

/TLW INFO/

sobota, 17 czerwiec 2017 20:41
Dział: Aktualności
Napisane przez
Czytaj dalej... 89

tlw.info.pl

Top Desktop version