Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

„Jedynka” w czołówce krajowej

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie zostali wicemistrzami kraju, a ich koledzy ze Szkoły Podstawowej zajęli trzecie miejsce podczas 40 finału centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) w dniach 12-14.06.2017 r.

bezpieczentwo

Dwie drużyny z włoszczowskiej „jedynki” zajęły miejsca na podium ogólnopolskiego turnieju w Nidzicy (fot. archiwum UG Włoszczowa).

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie reprezentowali tam woj. świętokrzyskie. Szkoła Podstawowa nr 1 wystąpiła w składzie: Lena Rak, Karolina Jarząb, Patryk Kozieł oraz Kuba Kaczor. Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Zuzanna Oleksy, Mateusz Trzebiński i Filip Sztuka. Opiekunami młodzieży byli: Marcin Sztuka oraz st. asp. Dariusz Nowak z włoszczowskiej policji.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w teście wiedzy o ruchu drogowym, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździli po miasteczku ruchu drogowego oraz po rowerowym torze przeszkód. Ostatecznie drużyna Szkoły Podstawowej zajęła 3 miejsce w Polsce. Zespół włoszczowskiego gimnazjum zdobył 2 miejsce. Nasi uczniowie odnieśli również wielki sukces w klasyfikacji indywidualnej. Filip Sztuka został indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii gimnazjów, zaś Kuba Kaczor wywalczył wicemistrzostwo w grupie szkół podstawowych.