Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Co zakłada plan rozwoju sieci ciepłowniczej miasta?

Krakowska firma Polinvest przedstawiła Radzie Miejskiej plan rozwoju sieci ciepłowniczej Włoszczowy. Ciepłownicy z zewnątrz uważają, ze najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie modernizacja napowietrznej magistrali i zakopanie jej w ziemi.  

Ciepllo

Ciepło do bloków dostarczane jest od wielu lat tą napowietrzną magistralą, która jest za duża, jak na potrzeby naszego miasta; w załączniku przygotowany przez firmę Polinvest sp. z o.o. z Krakowa plan rozwoju sieci ciepłowniczej Włoszczowy.

Kolejne już opracowanie na ten temat powstało na zlecenie Urzędu Gminy. Wynajęto firmę doradczą z zewnątrz, która miała podpowiedzieć władzom gminy, jak docelowo rozwiązać problem ciepła w naszym mieście w najbliższych latach. Opracowanie zaprezentowano na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 13.09.2017 r.

Krakowska firma przedstawiła gminie Włoszczowa cztery warianty. Jako najkorzystniejszy i jednocześnie najdroższy wskazała modernizację 2-kilometrowej, napowietrznej magistrali ciepłowniczej. Ciepłownicy proponują zmniejszenie średnicy rurociągu i zakopanie go w ziemi, żeby ograniczyć straty powstające na przesyle ciepła do miasta. Koszt inwestycji - ponad 4 mln zł, który musiałaby ponieść gmina.

Burmistrz Włoszczowy chce przedyskutować tę sprawę z radą. Na razie mieszkańcy większości włoszczowskich bloków mają zapewnione źródło ciepła. Do 2025 r., na mocy zawartej 2 lata temu umowy, będzie je produkował i dostarczał zakład Stolbud, który wydzierżawił też od gminy magistralę na okres 10 lat.

/TLW INFO/

 

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version