Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Brakuje dużo pieniędzy na obwodnicę Włoszczowy

Po drugim przetargu okazało się, że nadal brakuje sporo pieniędzy na budowę pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy. To ok. 12 mln zł!

CieploLL

Tak ma wyglądać w dwóch etapach obwodnica Włoszczowy – kolor niebieski to pierwszy etap, który ma powstać do 2020 r. (źródło: „Echo Dnia”).

15.09.2017 r. odbył się drugi przetarg na obwodnicę Włoszczowy. Pomimo okrojenia inwestycji, do najniższej oferty i tak brakło bardzo dużo - blisko 12 mln zł! Najniższa oferta wynosiła 43,5 mln zł. Tymczasem Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach dysponował niecałymi 32 mln zł. Podczas pierwszego przetargu w dniu 26.06.2017 r. do najniższej oferty brakło zamawiającemu aż 15 mln zł.

Z uwagi na brakujące środki finansowe w województwie, obwodnica włoszczowska ma być okrojona. Jezdnia obwodnicy będzie siedmiometrowa, nie ośmiometrowa. Drogi technologiczne na terenach rolniczych będą szutrowe, a nie asfaltowe. Odcinek obwodnicy od Czarnieckiej Górki do wiaduktu w Łachowie będzie miał cieńszą nawierzchnię asfaltową i na razie będzie niedostępny dla samochodów ciężarowych.

O obwodnicy dyskutowano ostatnio na sesjach Rady Miejskiej i Rady Powiatu we Włoszczowie. Burmistrz Grzegorz Dziubek apelował do opozycji o nie uprawianie polityki i nie przeszkadzanie w realizacji tej inwestycji. Marszałek województwa Adam Jarubas obiecał, ze znajdzie brakujące pieniądze i pierwszy etap powstanie w najbliższych latach. Być może pierwszą łopatę uda się wbić już pod koniec 2018 r.

/TLW INFO/  

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version