Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Umowa na obwodnicę Włoszczowy podpisana

20.12.2017 r. z udziałem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana Maćkowiaka w Urzędzie Gminy we Włoszczowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację budowy pierwszego etapu obwodnicy miasta o długości 7,5 km.

obwodnica

W uroczystym podpisaniu umowy na budowę obwodnicy miasta uczestniczyło sporo samorządowców (fot. archiwum UG Włoszczowa). 

 

Obwodnica zostanie wybudowana  w taki sposób, by odciążyć ulice miasta, w tym centrum z ruchu tranzytowego. Powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 786 Kielce-Częstochowa, pobiegnie wschodnimi i północnymi obrzeżami miasta. Będzie też połączenie traktu na Częstochowę z trasą nr 785 w kierunku Radomska.

Budowa obwodnicy znalazła się wśród priorytetów nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Gmina Włoszczowa i powiat przygotowały koncepcje, decyzje środowiskową, program funkcjonalno-użytkowy i studium wykonalności. Wartość robót to ponad 43 mln zł. Wykonawcą będzie firma Drog - Bud z Częstochowy.

Budowa obwodnicy rozpocznie się od drogi powiatowej w Łachowie w kierunku wschodnim i zakończy przed mostem na Czarnej Strudze w okolicach Beliny. Planowany termin rozpoczęcia to wrzesień 2018, a zakończenia - 30 listopada 2020 roku. Będzie to największa inwestycja drogowa od dziesięcioleci realizowana we Włoszczowie.    

W ramach tego zadania zostanie również przebudowane 2,3 km drogi wojewódzkiej nr 742 (ul. Jędrzejowskiej), którą  obwodnica przetnie, wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz infrastrukturą techniczną.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

1 komentarz

  • Alfonso

    Since the admin of this website is working, no doubt very quickly it will be renowned, due to its quality
    contents.

    Alfonso niedziela, 21, styczeń 2018 09:32 Link do komentarza

tlw.info.pl

Top Desktop version