Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Handel tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca

Od marca do końca 2018 r. handel w marketach będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. 

handel

W 2018 r. będzie 29 niedziel handlowych i 23 niedziele z zakazem handlu. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele została przyjęta przez Sejm.

Zakupy w każdą niedziele będzie można zrobić m.in. w: piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, kwiaciarniach, sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, sklepach z prasą, sklepach z biletami komunikacji miejskiej, sklepach z wyrobami tytoniowymi, w placówkach pocztowych, sklepach na dworcach, środkach komunikacji miejskiej, w placówkach prowadzących skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego oraz w placówkach sprzedających części zamienne i maszyny rolnicze (tylko w okresie od 1.06. do 30.09).

W ustawie zapisano, że handel m.in. w kwiaciarniach, piekarniach, cukierniach czy sklepach z prasą będzie w niedziele dozwolony, ale tylko wówczas, gdy przeważająca działalność tych obiektów będzie polegać odpowiednio na sprzedaży kwiatów, wyrobów piekarniczych, cukierniczych, prasy. Bez zmian w niedziele funkcjonować będą mogły też sklepy internetowe oraz punkty gastronomiczne.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version