Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Mamy nowoczesny SOR w szpitalu

30.01.2018r. otwarto uroczyście zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. 

sor

We Włoszczowie mamy nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy (fot. Starostwo Włoszczowa). 

Inwestycja ta była drugim i ostatnim etapem projektu pn. „Wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZOZ we Włoszczowie poprzez jego rozbudowę i dostosowanie do obowiązujących przepisów oraz budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych”.

Włoszczowski szpital pozyskał na ten cel 5 mln zł dotacji z Unii Europejskiej. Cały projekt kosztował ponad 6,6 mln zł. Wkład własny w wysokości 1,5 mln zł pokrył powiat włoszczowski i ZOZ.

W ramach projektu zrealizowano dwa duże przedsięwzięcia, tj. budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, które zostało oddane do użytku latem 2017r. oraz modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która została zakończona w listopadzie 2017 r.

Wybudowanie całodobowego lądowiska dla śmigłowców, a następnie dostosowanie SOR-u do aktualnych standardów przyczyni się do poprawy udzielania świadczeń medycznych w naszym szpitalu.

Nowy oddział ma być doposażony też w sprzęt medyczny (część już zakupiono). Rocznie włoszczowski SOR przyjmuje ok. 7 tys. pacjentów, także z ościennego powiatu jędrzejowskiego oraz województw łódzkiego i śląskiego. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci na odnowiony oddział 1.02.2018r.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version