Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Włoszczowa chce pomóc niepełnosprawnym dzieciom

We Włoszczowie powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji, edukacji i wychowania dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego – zdecydowali radni miejscy na ostatnie sesji.

niepelnosprawni

W tym budynku po byłej przychodni przy ul. Mleczarskiej we Włoszczowie powstanie placówka socjoterapeutyczna dla dzieci niepełnosprawnych (fot. UG Włoszczowa).

Obecnie wielu rodziców dojeżdża z dziećmi do ośrodka socjoterapii w Zielonce koło Warszawy. W oczekiwaniu na zakończenie zajęć dzieci muszą tam przebywać nawet 7 godzin.

Na sesji Rady Miejskiej we Włoszczowie w dniu 30.03.2018 r. radni jednogłośnie podjęli uchwałę o wydzierżawieniu kieleckiej „Fundacji z Uśmiechem” budynków po byłej przychodni lekarskiej i aptece oraz przyległego zaplecza gospodarczego przy ul. Młynarskiej na okres 15 lat.

Właśnie tam powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji, edukacji i wychowania dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Obiekt zostanie zagospodarowany. Będą nowe miejsca pracy. Placówka może rozpocząć działalność już od września br.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version