Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

„Zielona energia” we Włoszczowie

Gmina Włoszczowa podpisała z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowę na dofinansowanie budowy mikroinstalacji dla mieszkańców. Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł.

oze

4.04.2018 r. marszałek województwa Adam Jarubas przekazał burmistrzowi Włoszczowy Grzegorzowi Dziubkowi umowę na dofinansowanie projektu (fot. UG Włoszczowa).

4.04.2018 r. marszałek województwa Adam Jarubas przekazał burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi umowę na dofinansowanie projektu „Budowa mikroinstalacji OZE dla mieszkańców Gminy Włoszczowa”.

Spotkanie z udziałem mieszkańców zorganizowano we włoszczowskim Domu Kultury. Przybylo ok. 200 zainteresowanych. Na pytania mieszkańców odpowiadali specjaliści z firmy Doeko Grup Sp. z o.o. z Krakowa, która opracowywała dokumentację dla naszej gminy.

Przypomnijmy, że wniosek gminy Włoszczowa był trzeci na liście podstawowej w województwie świętokrzyskim. Budowa mikroinstalacji OZE to ponad 4,1 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 2,2 mln.

O możliwość produkcji energii ze słońca ubiegały się 352 gospodarstwa, z czego 154 wnioski dotyczą kolektorów słonecznych, a 221 instalacji fotowoltaicznych. Dofinansowanie unijne ma wynieść 60% kosztów każdej instalacji.

Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Pierwsze instalacje będą montowane w czerwcu. Projekt zostanie zakończony w listopadzie 2018 r. Wydatki na OZE mają zwrócić się beneficjentom po 6 latach.

Burmistrz Włoszczowy zapowiedział ponadto starania gminy o pozyskanie dotacji na wymianę pieców węglowych na ekologiczne na pellet i gaz. Zachęcał mieszkańców do podłączania się do gazu ziemnego.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version