Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Dwie włoszczowskie szkoły Mistrzami Polski

Szkoła Podstawowa Nr 1 i I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie zostały mistrzami kraju w ogólnopolskich turniejach rowerowych i motoryzacyjnych.

mistrzowie

Drużyna z I LO we Włoszczowie została mistrzem kraju podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

W dniach 5.06.-7.06.2018 r. dwie drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 stanęły na podium 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie).

Zespół ze szkoły podstawowej (Karolina Jarząb, Lena Rak, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł) zajął 1 miejsce w Polsce, natomiast gimnazjum (Dominika Krawczyk, Zuzanna Oleksy i Mateusz Trzebiński) zdobyło 3 miejsce. Dodatkowo Mateusz Trzebiński z gimnazjum został indywidualnym mistrzem Polski, a Karolina Jarząb zajęła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Opiekunem zespołów był Marcin Sztuka.

Drużyny z ZPO Nr 1 we Włoszczowie już po raz 12 reprezentowały województwo świętokrzyskie w finale krajowym tego turnieju. To był ich szósty złoty i szósty brązowy medal Mistrzostw Polski BRD. Po wakacjach Włoszczowa po raz trzeci będzie reprezentować Polskę na Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej, który odbędzie się w dniach 3.09.-9.09.2018 r. w Budapeszcie (Węgry).

Niecały tydzień później po sukcesie uczniów „Jedynki”, w dniach 12.06.-13.06.2018 r. w Białymstoku (woj. podlaskie) drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie, która reprezentowała nasze województwo w finale centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, też zajęła pierwsze miejsce w kraju.

W zespole wystąpili: Adrian Józefowski, Marcin Nowak i Filip Sztuka. Zawodnikiem rezerwowym był Karol Kukla. Warto podkreślić, że w klasyfikacji indywidualnej reprezentanci z Włoszczowy zajęli całe podium. Adrian Józefowski został Mistrzem Polski. Tuż za nim uplasował się Filip Sztuka (drugie miejsce w kraju) i Marcin Nowak (trzecie miejsce). Opiekunem grupy był Mariusz Marczewski.