Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

„Dwójka” obchodziła 50 urodziny

Miejskim biegiem ulicznym na dystansie 2 i 5 km rozpoczęły się obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włoszczowie. Na starcie stanęło 120 zawodników, którzy w ten sposób uczcili nie tylko jubileusz szkoły, ale też setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

dwojka

Zwycięzcy biegu ulicznego w jednej z kategorii wiekowych z dyrektorem SP Nr 2 Zbigniewem Hamerą (fot. UG Włoszczowa).

Za ponad 50 lat pracy społeczność szkolna, absolwenci, pedagodzy i goście dziękowali później podczas mszy świętej, którą odprawił Leszek Dziwosz - proboszcz parafii pw. Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego. Oprawę liturgiczną przygotował szkolny chór, zespół muzyczny i katecheci.

Część oficjalna i artystyczna odbyła się na placu szkoły-jubilatki. Tutaj wręczono nagrody zwycięzcom biegu ulicznego, były przemówienia, podziękowania, uhonorowanie sponsorów i przyjaciół, wspomnienia, spotkania po latach, zwiedzanie szkoły i na koniec zabawa taneczna z zespołem „Paradox”. Swój koncert dali też absolwenci szkoły.

Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym „Dwójka” wzbogaciła się o jeden z najnowocześniejszych w regionie kampus sportowy. Na ukończeniu jest też termomodernizacja budynku, która zmieniła wygląd placówki.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version