Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Matura 2018. Najlepszy „Sikorski”

Tegoroczny egzamin dojrzałości najlepiej zdali tradycyjnie maturzyści z I LO we Włoszczowie. Na drugim miejscu jest ZSP Nr 2, a na trzecim – ZSP Nr 3.

matura

Tegoroczna matura z języka polskiego w I LO we Włoszczowie (fot. archiwum szkoły).

3.07.2018 r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wyniki tegorocznych matur. W I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego nie zdała jedna osoba na 97 uczniów. Zdawalność wyniosła 99%.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego nie zdało 5 uczniów na 95 wszystkich. Zdawalność wyniosła ok. 95%.

100% zdawalność miało za to Technikum Nr 1 w ZSP Nr 2, gdzie zdało wszystkich 64 uczniów. Średnia zdawalność matury w całym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 wyniosła ok. 97%.

W Technikum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica nie zdało matury aż 13 osób na 90 wszystkich. Zdawalność wyniosła 85,6%.

Reasumując, egzamin maturalny w powiecie włoszczowskim zdało w tym roku 94,5% uczniów – to o około 15% lepszy wynik od średniej wojewódzkiej i krajowej.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version