Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Gminy pomagają szpitalowi w zakupie sprzętu

Gmina Włoszczowa przekaże 28 tys. zł na zakup sprzętu, urządzeń i wyposażenia medycznego ratującego życie dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Tak zdecydowali radni miejscy na sesji w dniu 28.06.2018 r.

szpital

Za te pieniądze będzie można kupić dwie pompy infuzyjne, ssak elektryczny, holter ekg oraz trzy materace przeciwodleżynowe. Obecny sprzęt na stanie szpitala ma ok. 10-12 lat. Jest mocno wyeksploatowany, często ulega awariom.

W związku z trudną sytuacją finansową Zespół Opieki Zdrowotnej nie jest w stanie sfinansować zakupu niezbędnego sprzętu na swoje oddziały. Dlatego dyrekcja szpitala zwróciła się o wsparcie do samorządów powiatu włoszczowskiego, w tym do gminy Włoszczowa.

Również Związek Gmin Ziemi Włoszczowskiej, który obradował dzień później w Urzędzie Gminy, zdecydował o przekazaniu 10 tys. zł dla szpitala na zakup aparatury medycznej do rehabilitacji z ekopompą oraz termometrów bezdotykowych do pomiaru temperatury ciała pacjentów.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version