Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium za budżet

Rada Miejska we Włoszczowie udzieliła burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2017 r.

absolutorium

Rada Miejska we Włoszczowie udzieliła burmistrzowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu gminy (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Za absolutorium zagłosowało 13 radnych, przeciwny był radny Marian Hebdowski - szef Klubu Porozumienie Prawicy, a dwaj opozycyjni radni Mirosław Małecki i Piotr Bulski wstrzymali się od głosu.

O prawidłowym wykonaniu budżetu gminy za 2017 r. pozytywnie wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach oraz wszystkie komisje stałe Rady Miejskiej.

- Żadnej szansy pozyskiwania pieniędzy na inwestycje nie zaprzepaściłem. Realizujemy wszystko, co jest tylko możliwe. Mamy jeden z najlepszych budżetów w regionie – mówił burmistrz Grzegorz Dziubek na sesji w dniu 28.06.2018 r.

Ubiegłoroczny budżet gminy Włoszczowa zamknął się nadwyżką dochodów nad wydatkami w kwocie ok. 800 tys. zł. Zaplanowane dochody wykonano w 100,3%, a wydatki w 93,9%.

Gmina nie zaciągnęła planowanego kredytu w wysokości ok. 2,3 mln zł. Dzięki spłatom rat kredytów i pożyczek w kwocie ok. 1,2 mln zł zadłużenie gminy Włoszczowa na koniec 2017 r. zmniejszyło się do ok. 15 mln zł (21% dochodów budżetu).

28.06.2018 r. również Rada Powiatu Włoszczowskiego na swoim posiedzeniu w starostwie udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium za zeszłoroczny budżet przy 13 głosach za i 6 przeciw.  

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version