Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Szybsza podróż do Warszawy dzięki łącznicy w Czarncy

W gminie Włoszczowa budowana jest łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, która usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Zakończył się właśnie pierwszy etap prac - budowa nowego toru w rejonie Czarncy.

cmk

Zamontowano już wszystkie rozjazdy. W ramach prac na szlaku Włoszczowa – Czarnca – Żelisławice wymieniane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna. Po zakończeniu tych prac wykonawca rozpocznie roboty w rejonie stacji Włoszczowa Północ.

Budowa ponad 3 km linii z Czarncy do stacji Włoszczowa Północ zapewni przejazd pociągów pasażerskich z prędkością 100 km/h, a towarowych – 80 km/h. 

Łącznica, która zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 r., skróci czas przejazdu z Kielc do Warszawy do około 2 godzin i 20 minut i poprawi skomunikowanie województwa z innymi regionami kraju. Będzie to dobry szlak w stronę Łodzi i oferta szybkich, bezpośrednich połączeń na północ kraju.

Zadanie jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość  projektu wynosi blisko 43 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi ponad 36 mln. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa ZUE.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

tlw.info.pl

Top Desktop version