Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

78.117,66 zł – to wynik XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie włoszczowskim. Rekordu sprzed roku nie udało się pobić. Zabrakło niewiele.

wosp-pan

Sztab WOŚP we włoszczowskim Domu Kultury zebrał łącznie (puszki, licytacja, loteria, czeki) 46.343,33 zł. Włoszczowie pomagało 9 miejscowości: Oleszno, Kurzelów, Czarnca, Konieczno, Bebelno, Kluczewsko, Dobromierz, Moskorzew i Chlewice. Pieniądze zbierało do puszek 100 wolontariuszy. Włoszczowie nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu.

Drugi sztab WOŚP, którego siedziba mieściła się w Zespole Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bukowie, pobił swój rekord sprzed roku. Zebrał łącznie 22.050,94 zł. Do Bukowy przyłączyły się sąsiednie szkoły podstawowe w Cieślach, Czostkowie, Mieczynie i po raz pierwszy w Krasocinie.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Seceminie, który utworzono po raz pierwszy w miejscowym Zespole Szkół, zebrał 5.149,36 zł. Czwarty i ostatni sztab z siedzibą w Domu Kultury w Radkowie zgromadził 4.574,03 zł.

Przypominamy, że pieniądze zebrane podczas XXIII Finału WOŚP przeznaczone zostaną na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

/TLW INFO/

niedziela, 18 styczeń 2015 19:19
Czytaj dalej... 0

Z okazji 30. rocznicy walki o pozostawienie krzyży we włoszczowskiej szkole zawodowej, 16.12.2014 r. odbył się modlitewny marsz z flagami i transparentami przez miasto oraz okolicznościowe spotkanie w Domu Kultury.

krzyze

Modlitewny marsz przez Włoszczowę w ramach obchodów 30. rocznicy walki o krzyże w mieście (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

W obchodach rocznicowych uczestniczyły m.in. osoby biorące udział w strajku w 1984 roku, duchowni, władze samorządowe, kombatanci. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w intencji wszystkich osób strajkujących 30 lat temu w obronie krzyży.

Po nabożeństwie uczestnicy, trzymając w rękach flagi narodowe i transparenty, udali się w modlitewnym marszu pod dawną szkołę zawodową (obecny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie), gdzie pod tablicą upamiętniającą 10. rocznicę strajku o krzyże złożono wiązanki kwiatów.

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie w Domu Kultury. Tutaj okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta Jerzy Suliga. Wspomniał o osobach, które popierały włoszczowską, strajkującą młodzież, m.in. o ks. Marku Łabudzie. Na ręce obecnej na uroczystości matki ks. Łabudy przekazał bukiet kwiatów.

- Chylę czoła przed tamtymi uczestnikami. Jestem dumny, że przyszło mi pracować w mieście, gdzie niezłomna postawa młodzieży z 1984 roku na stałe wpisała się w historię naszej ojczyzny i przyczyniła się do demokratycznych zmian, jakie zaszły nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie" - powiedział starosta włoszczowski.

W dalszej części spotkania swoje wykłady wygłosili naukowcy: dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Kielcach, dr hab. Ryszard Gryza z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Marzena Grosicka - historyk kieleckiej delegatury IPN.

Zgromadzeni obejrzeli również nagranie z wywiadu przeprowadzonego z ks. Markiem Łabudą. Swoimi wspomnieniami o ks. Marku podzielił się z publicznością kolega duchownego, jeden z uczestników strajku - Zbigniew Żesławski z Włoszczowy, który angażował się w przygotowanie jubileuszu. Wysłuchano także wspomnień innych uczestników strajku, m.in. Alicji Groszek, Michała Orlikowskiego i Józefa Zdańskiego.

W ostatniej części spotkania odbył się koncert okolicznościowy pieśni patriotycznych w wykonaniu Artura Bińka oraz Kamila Powrózka. Publiczność wysłuchała piosenek, które towarzyszyły Polakom w walce z komunizmem.

Na pamiątkę 30. rocznicy obchodów walki o krzyże uczestnicy spotkania otrzymali broszurę dr. Śmietanki-Kruszelnickiego, wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej, pt. „W obronie krzyża. Protest młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych we Włoszczowie w grudniu 1984 r.", a uczestnicy protestu pamiątkowe buttony, które ufundowali Marek i Rafał Orlikowscy z Włoszczowy.

Organizatorami jubileuszu były: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach.

/TLW INFO/

Strajk o krzyże w pigułce

30 lat temu, dokładnie 3.12.1984 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych we Włoszczowie, w związku z decyzją usunięcia krzyży z sal lekcyjnych, zaczęli okupować szkołę. Postawę młodzieży popierali rodzice, bp Mieczysław Jaworski, mieszkańcy Włoszczowy. Okupacja włoszczowskiej zawodówki zakończyła się ostatecznie 16.12.1984 r. Uczniów i wychowawców za udział w strajku spotkały surowe represje. Część strajkujących pozbawiona została praw uczniowskich. Katecheci - ks. Andrzej Wilczyński i ks. Marek Łabuda zostali skazani przez sąd za kierowanie strajkiem. Walka o krzyże to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Włoszczowy, które zapisały się w dziejach naszego regionu i całego kraju.

wtorek, 23 grudzień 2014 10:34
Czytaj dalej... 0

Rozstrzygnięto przetarg na remont najbardziej zniszczonej drogi wojewódzkiej we Włoszczowie

mlynarska

Fot. TLW Info Zniszczona ul. Młynarska we Włoszczowie zostanie wyremontowana w przyszłym roku.

 

Około 6,1 mln zł będzie kosztować przebudowa ulicy Młynarskiej (droga wojewódzka 742) we Włoszczowie. Dwukilometrowy odcinek zostanie wykonany w przyszłym roku.

O rozstrzygniętym przetargu na tę ulicę poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta włoszczowski. Powiedział, że inwestycję „sprzedano” za dużo mniej, niż planowano – 6,1 mln zł, a pierwotnie miało być 9,5 mln. Powiat i gmina mają udzielić w przyszłym roku pomocy finansowej ŚZDW w Kielcach w wysokości ponad 500 tys. zł.

Ulica Młynarska od wielu lat nie miała szczęścia na kompleksowy remont, pomimo, że jej stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do wiaduktu kolejowego przed Międzylesiem.

Pod koniec lipca na parkingu przy ulicy Młynarskiej władze wojewódzkie w osobach marszałka Adama Jarubasa i wicewojewody Grzegorza Dziubka obwieściły, że najbardziej oczekiwana inwestycja drogowa w mieście – ul. Młynarska będzie realizowana.

Droga ma być kompleksowo przebudowana, z kanalizacją deszczową, chodnikami po obu stronach jezdni w obszarze zabudowanym, jednostronnym chodnikiem od ul. Góral do drogi na cmentarz komunalny.

Pierwsze roboty ziemne, jak zapewniał marszałek województwa, miały się rozpocząć jeszcze w tym roku. - Sądzę, że w czerwcu lub w lipcu przyszłego roku staniemy na tej nowo wybudowanej drodze – obiecał marszałek.

/TLW INFO/

środa, 05 listopad 2014 06:21
Czytaj dalej... 0

Władze naszego miasta wychwaliły inwestycję, choć same nie są gazem ziemnym zainteresowane z uwagi na koszty

gaz

 

3.10.2014 r. otwarto tę stację redukcyjno-pomiarową w Woli Wiśniowej, która powstała dla potrzeb doprowadzenia gazu ziemnego do Włoszczowy (fot. TLW INFO).

Po dziesiątkach lat oczekiwań, planów do Włoszczowy dotarła sieć gazownicza. (…) – Skończyła się era gazowej butli – powiedział burmistrz Bartłomiej Dorywalski” – czytamy na stronie internetowej gminy Włoszczowa. Ciekawe, dlaczego burmistrz nie był zwolennikiem ogrzania Włoszczowy gazem ziemnym, tylko tańszym paliwem.

Zakończono pierwszy etap gazyfikacji zachodniej części województwa świętokrzyskiego. 3.10.2014 r. na terenie stacji redukcyjno-pomiarowej w Woli Wiśniowej odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą „Gazyfikacja na terenie gmin Małogoszcz i Włoszczowa - etap I”, realizowanej przez Polską Spółkę  Gazownictwa Oddział w Tarnowie, przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

ZACZĘŁO SIĘ OD JĘDRZEJOWA

Nowo wybudowany gazociąg biegnie od Jędrzejowa (zgazyfikowanego w ubiegłym roku) do Węgleszyna (powiat jędrzejowski), tam rozdziela się na dwie odnogi: pierwsza w kierunku północno-wschodnim do Małogoszcza i dalej m.in. do miejscowości Bukowa, druga zaś w kierunku północno-zachodnim do Włoszczowy.

W sumie, pierwszy etap gazyfikacji objął teren sześciu gmin: Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Małogoszcz, Krasocin i Włoszczowa. Jednym z największych odbiorców przemysłowych gazu na tym terenie jest m.in. belgijski zakład wapienniczy Lhoist Bukowa.  

INWESTYCJA ZA 80 MILIONÓW

gaz1

43,5-kilometrowy gazociąg wysokiego ciśnienia  budowany od Jędrzejowa w kierunku Włoszczowy kosztował 44 000 000 zł, z czego 14 500 000 zł sfinansowała Unia Europejska. Całkowity koszt gazyfikacji zachodniej części województwa ma wynieść 79 545 000 zł, w tym 28 582 000 zł będzie pochodziło z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Docelowo, w ramach całego  projektu wybudowane zostanie 80,3 km sieci wraz z przyłączami, w tym 43,5 km gazociągu wysokiego ciśnienia oraz dwie stacje redukcyjno-pomiarowe dla potrzeb gmin Małogoszcz i Włoszczowa, które już powstały.

CZY BĘDĄ ODBIORCY?

Ostatnie prace przy sieci gazowniczej we Włoszczowie zakończą się około połowy listopada br. Potem mają nastąpić podłączenia indywidualnych odbiorców. Polska Spółka Gazownictwa liczy na to, że w 2015 r. podłączy się do gazu około stu odbiorców w naszym mieście. Za podłączenie się do nowo wybudowanej sieci indywidualny odbiorca będzie musiał zapłacić ok. 2 000 zł.

Punkty konsultacyjne działające m.in. we Włoszczowie cieszą się ponoć sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

GMINA NIE CHCIAŁA GAZU

Inwestor twierdzi, że gaz ziemny doprowadzony do Włoszczowy ułatwi  codzienne życie mieszkańców, że pozwoli również na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, w szczególności firm korzystających z droższych paliw substytucyjnych.

Ciekawe, ile osób skorzysta z tego paliwa, skoro nawet Rada Miejska we Włoszczowie, która decydowała ostatnio o ogrzaniu miasta w najbliższych latach, wolała postawić na węgiel i biomasę - paliwa tańsze o co najmniej połowę od gazu ziemnego.

/TLW INFO/

wtorek, 14 październik 2014 10:42
Czytaj dalej... 1

Władze naszego miasta wychwaliły inwestycję, choć same nie są gazem ziemnym zainteresowane z uwagi na koszty

gaz

 

3.10.2014 r. otwarto tę stację redukcyjno-pomiarową w Woli Wiśniowej, która powstała dla potrzeb doprowadzenia gazu ziemnego do Włoszczowy (fot. TLW INFO).

Po dziesiątkach lat oczekiwań, planów do Włoszczowy dotarła sieć gazownicza. (…) – Skończyła się era gazowej butli – powiedział burmistrz Bartłomiej Dorywalski” – czytamy na stronie internetowej gminy Włoszczowa. Ciekawe, dlaczego burmistrz nie był zwolennikiem ogrzania Włoszczowy gazem ziemnym, tylko tańszym paliwem.

Zakończono pierwszy etap gazyfikacji zachodniej części województwa świętokrzyskiego. 3.10.2014 r. na terenie stacji redukcyjno-pomiarowej w Woli Wiśniowej odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą „Gazyfikacja na terenie gmin Małogoszcz i Włoszczowa - etap I”, realizowanej przez Polską Spółkę  Gazownictwa Oddział w Tarnowie, przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

ZACZĘŁO SIĘ OD JĘDRZEJOWA

Nowo wybudowany gazociąg biegnie od Jędrzejowa (zgazyfikowanego w ubiegłym roku) do Węgleszyna (powiat jędrzejowski), tam rozdziela się na dwie odnogi: pierwsza w kierunku północno-wschodnim do Małogoszcza i dalej m.in. do miejscowości Bukowa, druga zaś w kierunku północno-zachodnim do Włoszczowy.

W sumie, pierwszy etap gazyfikacji objął teren sześciu gmin: Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Małogoszcz, Krasocin i Włoszczowa. Jednym z największych odbiorców przemysłowych gazu na tym terenie jest m.in. belgijski zakład wapienniczy Lhoist Bukowa.  

INWESTYCJA ZA 80 MILIONÓW

gaz1

43,5-kilometrowy gazociąg wysokiego ciśnienia  budowany od Jędrzejowa w kierunku Włoszczowy kosztował 44 000 000 zł, z czego 14 500 000 zł sfinansowała Unia Europejska. Całkowity koszt gazyfikacji zachodniej części województwa ma wynieść 79 545 000 zł, w tym 28 582 000 zł będzie pochodziło z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Docelowo, w ramach całego  projektu wybudowane zostanie 80,3 km sieci wraz z przyłączami, w tym 43,5 km gazociągu wysokiego ciśnienia oraz dwie stacje redukcyjno-pomiarowe dla potrzeb gmin Małogoszcz i Włoszczowa, które już powstały.

CZY BĘDĄ ODBIORCY?

Ostatnie prace przy sieci gazowniczej we Włoszczowie zakończą się około połowy listopada br. Potem mają nastąpić podłączenia indywidualnych odbiorców. Polska Spółka Gazownictwa liczy na to, że w 2015 r. podłączy się do gazu około stu odbiorców w naszym mieście. Za podłączenie się do nowo wybudowanej sieci indywidualny odbiorca będzie musiał zapłacić ok. 2 000 zł.

Punkty konsultacyjne działające m.in. we Włoszczowie cieszą się ponoć sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

GMINA NIE CHCIAŁA GAZU

Inwestor twierdzi, że gaz ziemny doprowadzony do Włoszczowy ułatwi  codzienne życie mieszkańców, że pozwoli również na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, w szczególności firm korzystających z droższych paliw substytucyjnych.

Ciekawe, ile osób skorzysta z tego paliwa, skoro nawet Rada Miejska we Włoszczowie, która decydowała ostatnio o ogrzaniu miasta w najbliższych latach, wolała postawić na węgiel i biomasę - paliwa tańsze o co najmniej połowę od gazu ziemnego.

/TLW INFO/

wtorek, 14 październik 2014 10:42
Czytaj dalej... 0

W sobotę impreza plenerowa przy NEMO

grill

Otwarcie tras nordic walking, konkurs grillowy, wyścig rowerowy – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników imprezy przy włoszczowskim basenie.

Impreza, która odbędzie się 27.09.2014 r. o godz. 14.00 nosi nazwę „Jedz zdrowo i żyj na sportowo”. Najpierw zaplanowano konkurs kulinarny„Apetyt na... potrawy z grilla”.

O godz. 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie Parków Nordic Walking, połączone z rajdem nordic walking po okolicy. Organizatorzy zapewniają kije, daszki przeciwsłoneczne oraz opaski odblaskowe dla 140 uczestników rajdu.

W międzyczasie, w części artystycznej zaprezentują się grupy taneczne i wokalne z włoszczowskiego Domu Kultury, grupa teatralna Everybody, zespół szantowy i muzyki country.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników będą turnieje piłki nożnej, siatkowej i badmintona, odlotowa kapsuła 5D, zjeżdżalnia dla dzieci, malowanie twarzy, paintball, ścianka wspinaczkowa.

Podczas tej samej imprezy, na pobliskim stadionie OSiR odbędzie się wyścig rowerowy pod hasłem „Włoszczowa na Dwóch Kółkach”.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. profesjonalne stroje kolarskie, ufundowane przez włoszczowską zawodową grupę kolarską Mexller. Wśród uczestników wyścigu rozlosowany zostanie też markowy rower. Początek zawodów o godz. 16.15.

/TLW INFO/

piątek, 26 wrzesień 2014 10:21
Czytaj dalej... 0

W gminach Włoszczowa i Kluczewsko będzie można spacerować z kijkami

nordicwalking

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” zaprasza na rajd nordic walking z okazji otwarcia pierwszych tras Nordic Walking Park w naszym powiecie.

Nordic Walking Parki powstały na terenie trzech gmin: Kluczewska, Włoszczowy i Żytna w ramach projektu współpracy „AKTIW – Aktywna Turystyka i Wypoczynek”.

Uroczyste otwarcie parków, połączone z rajdem nordic walking, odbędzie się 27.09.2014 r. o godz. 15.00 przy włoszczowskim basenie NEMO podczas imprezy „Jedz zdrowo i żyj na sportowo”. Wcześniej odbędą się zajęcia z instruktorami i wspólna rozgrzewka.

Organizatorzy zapewniają kije, daszki przeciwsłoneczne oraz opaski odblaskowe dla wszystkich uczestników rajdu. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.09.2014 r. Więcej informacji na stronie: www.lgd_wloszczowa.pl i pod nr tel. (41) 39-414-05.

/TLW INFO/

czwartek, 25 wrzesień 2014 06:45
Czytaj dalej... 0

Tak zdecydowali radni miejscy. Decyzję o zaopatrzeniu miasta w energię cieplną podejmowano od roku

cieplo 12

 

Czy w najbliższych latach zniknie z krajobrazu Włoszczowy szpecąca, 2-kilometrowa magistrala ciepłownicza? (Fot. TLW INFO)

 

Przy basenie NEMO we Włoszczowie do końca 2015 r. ma powstać miejska ciepłownia na miał i biomasę. Do tego czasu miasto będzie nadal ogrzewała kotłownia węglowa Stolbudu. Czy gmina zdąży wybudować swoją ciepłownię w półtora roku? Stolbud stawia nowe warunki.

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 18.09.2014 r. radni włoszczowscy zdecydowali jednogłośnie, że gmina musi wykonać jak najszybciej nowe źródło ciepła. Tradycyjnie nie obyło się bez burzliwej dyskusji i oskarżania opozycji o uprawianie polityki.

KOTŁOWNIA PRZY NEMO

Najbardziej realna wydaje się budowa gminnej kotłowni dwupaliwowej o mocy 8 MW (megawatów), żeby w przyszłości uniezależnić się od dotychczasowego dostawcy ciepła – Stolbudu Włoszczowa S.A.

Budowa nowej kotłowni od zera ma wyeliminować odwieczny problem strat na przesyle ciepła do miasta (sięgających rocznie ponad 500 000 zł) i wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania, ponoszonych przez mieszkańców (obecnie za 1 gigadżul energii cieplnej włoszczowianie płacą 84,53 zł brutto, dużo drożej niż w np. w Kielcach).

Takie rozwiązanie, jako najtańsze i najlepsze z możliwych, podpowiedziała włoszczowskiemu samorządowi firma doradcza Polinvest z Krakowa.

Przewidywany koszt nowej ciepłowni to około 7 700 000 zł netto. Do tego trzeba doliczyć ok. 2 200 000 zł kosztów rocznej eksploatacji (sam opał pochłonie 1 400 000 zł). Inwestycja ma być gotowa do końca 2015 r.

CZASU NIEWIELE, A STOLBUD STAWIA SWOJE WARUNKI

Nie wiadomo, czy gmina zdąży na czas wybudować kotłownię. Czasu zostało niewiele. Umowa ze Stolbudem na dostarczanie ciepła kończy się 31.08.2015 r. Do czasu powstania miejskiej ciepłowni, ciepło dla mieszkańców Włoszczowy będzie nadal dostarczał Stolbud.

Zakład stawia jednak swoje warunki. Chce m.in., żeby gmina dofinansowała dla potrzeb przesyłu ciepła do miasta modernizację kotła, o wartości 3 500 000 zł, gdyż stary piec za niecały rok nie będzie się nadawał do dalszej eksploatacji. Jedną z możliwości dofinansowania tej modernizacji Firma wskazała, żeby gmina zwolniła ją z podatku od nieruchomości.

Czy mieszkańcom grożą przerwy w ogrzewaniu? Raczej nie zanosi się na to, gdyż – jak twierdzą zarządcy włoszczowskich nieruchomości - nawet gdyby wykonanie inwestycji się przedłużyło, Urząd Regulacji Energetyki zobliguje Stolbud do dostarczania ciepła dla miasta.

ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIA

Drugim pomysłem, będącym niejako uzupełnieniem wybudowanej ciepłowni, była budowa w kolejnych latach pięciu małych kotłowni gazowych z solarami, które uruchamiane byłyby tylko w okresie letnim dla potrzeb przesyłu ciepłej wody użytkowej. Koszt ich budowy szacuje się na ok. 8 500 000 zł.

Kotłownia miejska w sezonie letnim byłaby wtedy wyłączana. Dzięki temu zabiegowi, jak tłumaczono, ograniczono by w przyszłości starty na przysyle ciepła aż pięciokrotnie w stosunku do przesyłu magistralą ciepłowniczą.

Rozważano też budowę trzech mniejszych kotłowni osiedlowych o mocy 2-3 MW na paliwa stałe (ekogroszek). Nakłady na te kotłownie byłyby jednak najdroższe (9 400 000 zł).

Jako najmniej opłacalne rozwiązania wskazywano rozbudowę kotłowni w Szpitalu im. Jana Pawła II pod kątem podłączenia gazu ziemnego. To paliwo byłby jednak dużo droższe od ekogroszku, czy biomasy, co odbiłoby się na większych opłatach dla mieszkańców.

/TLW INFO/

 

sobota, 20 wrzesień 2014 07:45
Czytaj dalej... 0

 dozynki

Ostatnie dożynki w tym roku z Lady Pank Show. W najbliższą niedzielę, 14.09.2014 r. na placu przy remizie OSP w Olesznie odbędą się dożynki gminy Krasocin. Rozpocznie je msza święta w kościele parafialnym o godz. 14.00. O godz. 16.30 odbędą się występy regionalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank Show - koncert rozpocznie się o godz. 20.30. Zakończenie imprezy o godz. 22.00.

/TLW INFO/

dozynki 1

 

 

11,09,14

czwartek, 11 wrzesień 2014 06:46
Czytaj dalej... 0

Przy szkole w Bukowie otwarto super kompleks sportowy

boisko

W Bukowie, w gminie Krasocin zostało wybudowane najnowocześniejsze boisko wielofunkcyjne w powiecie (fot. TLW Info).

W Bukowie wybudowano największe w powiecie i najnowocześniejsze boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Mogą z niego korzystać dzieci i dorośli mieszkańcy.

1.09.2014 r., na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, przy Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie otwarto nowoczesny kompleks boisk. To pierwszy taki obiekt sportowy w gminie Krasocin. Wybudowała go firma Multisport z Katowic, natomiast podwykonawcą był włoszczowski Fubit.

Obiekt ma powierzchnię ponad 1300 metrów kwadratowych. Składa się z kompleksu pełnowymiarowych boisk sportowych do gry w: piłkę ręczną, nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Nawierzchnia wykonana jest z poliuretanu. Powstała też widownia na ok. 200 miejsc.

Inwestycja kosztowała ok. 420 000 zł. (248 000 dofinansowała UE). Władze gminy Krasocin zapowiadają, że w latach 2016-2017 podobne boiska wielofunkcyjne powstaną przy szkołach w Krasocinie i Olesznie. Przy pozostałych szkołach mają być budowane mniejsze boiska.

/TLW INFO/

8.09.14

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 06:27
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version