Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

znicz.v01

Od 28.10.2016 r. do 02.11.2016 r. włoszczowska policja przeprowadziła działania pod kryptonimem "Znicz 2016", których głównym celem było zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu oraz powrotu do domu.

W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 9 kolizji. Mundurowi zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

W czasie tegorocznej akcji "Znicz" na terenie województwa świętokrzyskiego doszło ogółem do 23 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 29 osób zostało rannych. Zatrzymano też 51 nietrzeźwych kierowców.

/TLW INFO/

poniedziałek, 07 listopad 2016 21:21
Czytaj dalej... 0

18.10.2016 r. poseł i przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna otwarł we Włoszczowie swoje biuro poselskie.

Grzegorza Schetyny
fot.polskieradio.pl

Będzie to również siedziba europosła Bogdana Wenty z Kielc. Biuro poselskie posła Schetyny znajduje się w centrum miasta, na Placu Wolności 32.

Będzie tutaj udzielana pomoc prawna mieszkańcom. Biuro Grzegorza Schetyny jest obecnie jedyną kancelarią poselską we Włoszczowie. Będzie ono czynne raz w tygodniu. Lider PO obiecał, że będzie chciał odwiedzać Włoszczowę przynajmniej raz w miesiącu.

/TLW INFO/

niedziela, 23 październik 2016 17:28
Czytaj dalej... 0

Ktoś po raz drugi sprofanował komunistyczny pomnik na cześć poległych partyzantów w Rząbcu w czasie II wojny światowej.

pomnik

 

Ktoś zdewastował pomnik komunistyczny na cześć poległych partyzantów w Rząbcu (fot. archiwum prywatne). 

Dzień wcześniej odbyły się przy tym pomniku uroczystości z okazji 72 rocznicy bitwy z 8.09.1944 r., stoczonej przez oddział Armii Ludowej i partyzantów sowieckich z Brygadą Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych.

Na drugi dzień pomnik był już zdewastowany. Prawdopodobnie został zniszczony nocą. Na kamieniu były symbole Związku Jaszczurczego i Narodowych Sił Zbrojnych, zamalowano sprayem nazwiska i pseudonimy ofiar bitwy. Krzyż metalowy wyrwano i wyrzucono do lasu. Wieńce i kwiaty były porozrzucane.

Była to kolejna profanacja tego pomnika. Na początku 2014 r. oblano go farbą. Policja umorzyła wówczas postępowanie z powodu niewykrycia sprawców. Czy teraz będzie podobnie?

/TLW INFO/

czwartek, 22 wrzesień 2016 20:00
Czytaj dalej... 0

Zespół Opieki Zdrowotnej we Włosz­czowie zawiesił czasowo działalność zamiejscowej poradni Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Powiat nie zgadza się na jej finansowanie.

onkologia

Poradnię konsultacyjno-onkologiczną otwarto we Włoszczowie 20.04.2016 r., natomiast 3 tygodnie wcześniej podpisano w medialnym stylu list intencyjny z udziałem władz województwa. Tymczasem już pod koniec sierpnia włoszczowski szpital tymczasowo zawiesił działalność poradni.

Powodem, jak twierdzą władze powiatu, było finansowanie jej. Poradnia onkologiczna we Włoszczowie miała być filią Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, które miało tutaj wysłać do pracy swojego lekarza. Tymczasem były dyrektor włoszczowskiego szpitala zawarł indywidualną umowę z lekarzem onkologiem, że będzie mu płacił za pracę w poradni zamiejscowej ŚCO we Włoszczowie.

Gdy lekarz wystawił faktury, powstał problem, kto ma faktycznie zapłacić. Powiat nie chciał, bo nie miał podstaw prawnych i Centrum Onkologii również. Dyrektora, który podpisał umowę, już wcześniej odwołano z funkcji.

Starostwo Powiatowe oraz Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie nie posiadają nawet listu intencyjnego, który podpisał ówczesny dyrektor dr Maciej Juszczyk z szefem kieleckiej onkologii prof. Stanisławem Góździem.

Działalność poradni konsultacyjno-onkologicznej we Włoszczowie została zatem zawieszona do czasu rozpisania przetargu na jej otwarcie na nowych zasadach. Chodzi o to, żeby poradnię finansował Narodowy Fundusz Zdrowia, a ZOZ Włoszczowa tylko wydzierżawiał pomieszczenia.

/TLW INFO/

czwartek, 22 wrzesień 2016 19:57
Czytaj dalej... 0

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kurzelowie świętowała zakończenie żniw. Były to ostatniedożynki w gminie Włoszczowa.

dozynki2

 

Prezentacja wieńców dożynkowych (fot. UG Włoszczowa).

Razem z rolnikami świętowali m.in. zastępca burmistrza Sławomir Owczarek, radna powiatowa Renata Łowicka oraz radni Rady Miejskiej we Włoszczowie: Jerzy Wiśniewski i Wacław Oblas. Podczas parafialnego Święta Plonów odbył się Turniej Sołtysów, który wygrało sołectwo Jeżowice.

Na imprezie w Kurzelowie można było podziwiać piękne wieńce, skosztować domowych przysmaków i potańczyć. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Kurzelów, Powiatowa Kapela Włoszczowska, koła gospodyń wiejskich i zespół MEGA BEAT.L Swoje talenty artystyczne zaprezentowały przedszkolaki oraz grupa teatralna z miejscowej szkoły.

/TLW INFO/

czwartek, 22 wrzesień 2016 19:48
Czytaj dalej... 0

W październiku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Nowe Życie” we Włoszczowie zaprasza panie na badania USG piersi. Zapisy ruszają od 19.09.2016 r.

badania 1

Wszystko w ramach 9 edycji kampanii "Gabinety z różową wstążką", organizowanej przez firmę kosmetyczną Avon oraz Stowarzyszenia Amazonki z Warszawy.

W całej Polsce będzie 89 gabinetów wykonujących takie badania, w tym 3 w województwie świętokrzyskim: 2 w Kielcach i 1 we Włoszczowie. Koszt badania wynosi 20 zł. Badania potrwają od 1.10. do 31.10.2016 r.

/TLW INFO/

wtorek, 13 wrzesień 2016 07:05
Czytaj dalej... 1

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie wraz z zaproszonymi gośćmi pożegnali bryg. Mirosława Heliasza, który po prawie 29 latach służby zdecydował się odejść na emeryturę.

komendant

 

Uroczyste pożegnanie Mirosława Heliasza, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie (fot. KP PSP Włoszczowa).

Uroczystość pożegnania szefa włoszczowskich strażaków odbyła się na placu komendy. Wśród przybyłych gości znaleźli się byli i obecni komendanci wojewódzcy, komendanci powiatowi z całego województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, samorządowcy, kierownicy służb współdziałających i wiele innych osób, z którymi komendant Heliasz miał przyjemność  współpracować.

Po odczytaniu decyzji o odwołaniu ze stanowiska, bryg. Mirosław Heliasz pożegnał się ze sztandarem i zameldował zdanie obowiązków komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie. Ostatnim punktem uroczystości były przemówienia okolicznościowe, w których zaproszeni goście ciepło wypowiadali się o służbie bryg. Heliasza i współpracy z komendą powiatową pod jego kierownictwem.

Decyzją świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach do czasu powołania nowego komendanta powiatowego pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzone zostało mł. bryg. Krzysztofowi Cioskowi, dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego.

Brygadier inż. Mirosław Heliasz służbę w straży pożarnej rozpoczął 23 września 1987 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu SCHP w 1989 roku rozpoczął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Od 1995 roku był zastępcą komendanta powiatowego jędrzejowskiej komendy. W roku 1999 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W dniu 1 lipca 2009 został powołany na komendanta Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. Pełnił ją do 10.08.2016 r., po czym odszedł na emeryturę.

/TLW INFO/

środa, 17 sierpień 2016 05:28
Czytaj dalej... 0

Marta Jastrzębska, 20-letnia studentka z Konieczna została I Wice Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2016 i będzie reprezentować nasz region w finale centralnym konkursu Miss Polski.

Marta Jastrzbska

Marta jest ubiegłoroczną maturzystką klasy biomedycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Obecnie studiuje na pierwszym roku Wydziału Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Interesuje się śpiewem, tańcem, sportem i podróżowaniem.

W 2015 roku została wybrana na Miss Studniówki Ziemi Świętokrzyskiej, w plebiscycie organizowanym przez dziennik „Echo Dnia”.

/TLW INFO/

środa, 08 czerwiec 2016 10:26
Czytaj dalej... 0

Ponad 8 km dróg asfaltowych zostanie wybudowanych w tym roku w gminie Włoszczowa dzięki dofinansowaniu z PROW na lata 2014-2020. Prawie 64% kosztów sfinansuje UE.

drogi 8

 

Jedną z remontowanych dróg będzie odcinek z Michałowa do Wymysłowa (fot. archiwum).

Uchwałę w tej sprawie podjęli ostatnio włoszczowscy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Będą przebudowane następujące odcinki: droga wewnętrzna w Woli Wiśniowej (ok. 136 000 zł), Konieczno - Nieznanowice (ok. 348 000 zł), Przygradów-Folwark, Michałów Huby-Dołowatka, Wymysłów-Michałów na odcinku Nieznanowice w kierunku Ludyni (ok. 677 000 zł).

Przebudową dróg w gminie Włoszczowa zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” z Kielc. Prace mają zakończyć się jesienią. Tymczasem 31.05.2016 r. burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek ma podpisać umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem na dofinansowanie remontów tych odcinków.

/TLW INFO/

wtorek, 07 czerwiec 2016 11:23
Czytaj dalej... 0

W Dniu Dziecka, 1.06.2016 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie zostanie zainicjowana wojewódzka akcja „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”. 

sienkiewicz

Wspólnie w marszałkiem województwa, rodziną pisarza i gośćmi będzie czytana powieść "W pustyni i w puszczy".  Przypomnijmy, że rok bieżący został dedykowany temu wielkiemu polskiemu pisarzowi i nobliście.

W ramach akcji zainicjowanej przez marszałka Adama Jarubasa Szkoła Podstawowa w Koniecznie, której patronem jest Henryk Sienkiewicz, ogłosiła kilka konkursów skierowanych do szkół z terenu powiatu włoszczowskiego: dwa plastyczne i jeden na prezentacje multimedialną.

Konkursy te objęli honorowym patronatem: marszałek województwa Adam Jarubas, starosta włoszczowski Jerzy Suliga i burmistrz gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.

/TLW INFO/

wtorek, 31 maj 2016 11:07
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version