Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Pokłócili się o obwodnicę

Na ostatniej sesji w starostwie opozycja wytknęła władzom gminy i powiatu wizytę we Włoszczowie marszałka woj. świętokrzyskiego, na którą radni PiS nie zostali zaproszeni.

obwodnica baner

Radni opozycyjni twierdzili, że dowiedzieli się z prasy o modyfikacji trasy obwodnicy poprzez budowę łącznika z ul. Głowackiego, któremu sprzeciwiali się już pół roku temu mieszkańcy tej ulicy. Społeczeństwo było zaskoczone informacjami z mediów, gdyż ustalenia były inne latem ubiegłego roku we włoszczowskim starostwie. Opozycja wyraziła swój niepokój o budowę całej obwodnicy w planowanym wariancie nr 3 i poprosiła o zorganizowanie kolejnego spotkania z mieszkańcami, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Goszczący na sesji Rady Powiatu burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek stwierdził, że nie ma obowiązku zapraszania wszystkich radnych na spotkanie z władzami województwa, które przyjechały na jego zaproszenie. Dziubek potwierdził, że budowa obwodnicy planowana jest w dwóch etapach. Na koniec burmistrz zaapelował o współpracę ponad podziałami, o połączenie wszystkich sił politycznych, żeby zrealizować tę najważniejszą obecnie inwestycję w mieście.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

235 komentarzy

tlw.info.pl

Top Desktop version