Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Z głównej księgowej na dyrektora

Joanna Ochał, dotychczasowa główna księgowa w szpitalu została pełniącym obowiązki dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Maciej Juszczyk został niespodziewanie odwołany.

dyrektor 1.v01

 

Joanna Ochał, dotychczasowa główna księgowa w szpitalu została pełniącym obowiązki dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).  

12.07.2016 r. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego odwołał Macieja Juszczyka z funkcji dyrektora szpitala.O powodach odwołania opowiadał dzień później na sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu starosta włoszczowski Jerzy Suliga.

Jednym z nich był brak innych działań, oprócz redukcji zatrudnienia, które miały poprawić sytuację finansową ZOZ-u.Odwołania Macieja Juszczyka domagała się też załoga szpitala, która była niezadowolona z jego rządów.

Dyrektor Juszczyk, jak informował starosta, nie dotrzymał też obietnicy danej Zarządowi Powiatu, że do końca czerwca zrezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Rawie Mazowieckiej. Starosta ustalił, że 12.07.2016 r. dyrektor przebywał w Rawie, a powinien być we Włoszczowie.

Maciej Juszczyk był dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie przez 8 miesięcy. To trzeci w ciągu trzech ostatnich lat odwołany dyrektor szpitala. Do czasu wyboru nowego dyrektora jego obowiązki powierzono Joannie Ochał, dotychczasowej głównej księgowej.

Starosta Suliga bardzo wychwalił nową panią dyrektor na ostatniej sesji. Twierdził, że jest osobą akceptowaną przez załogę. Większość radnych, w tym opozycyjnych, pochwaliła decyzję starosty o odwołaniu dyrektora Juszczyka.

/TLW INFO/

Skomentuj

(*) pola wymagane

147 komentarzy

tlw.info.pl

Top Desktop version