Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Wielkie kolędowanie we Włoszczowie

Do naszego miasta przyjechali artyści z całego województwa świętokrzyskiego

koledy.v03

31.01.2016 r. w sali kinowo-widowiskowej Domu Kultury odbył się finał 23. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2016.

6-osobowa Komisja Artystyczna wysłuchała 19 wykonawców, wyłonionych podczas eliminacji rejonowych w Skarżysku i Jędrzejowie. Były 4 kategorie konkursowe.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Zespół Śpiewaczy Smarkowianki ze Smarkowa, Młodzieżowy Zespół Parafialny Magnificat z Chmielnika oraz Ewa Jeske z Kielc. Najwięcej nagród zdobyli tradycyjnie wykonawcy z powiatu kieleckiego. Z powiatu włoszczowskiego nikt nie startował.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe, których łączna wysokość wyniosła 6500 zł. Wręczali je m.in. wicestarosta Zbigniew Krzysiek i burmistrz Grzegorz Dziubek. Nagrody ufundowali: burmistrz, starosta i proboszczowie dwóch włoszczowskich parafii. Były też dwie nagrody specjalne od firmy Orbital Center z Włoszczowy.

Głównym organizatorem konkursu był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, a współorganizatorami Dom Kultury we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe, gmina Włoszczowa oraz parafie. Pierwsza transmisja tego wydarzenia na żywo zakończyła się porażką, ponieważ nie dało się go obejrzeć w Internecie, gdyż obraz i dźwięk bardzo się zacinały.

 

/TLW INFO/

Wielkie kolędowanie we Włoszczowie

Skomentuj

(*) pola wymagane

59 komentarzy

tlw.info.pl

Top Desktop version