Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 59

Piątek trzynastego

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wiadomości z drugiej ręki:

 

Dzisiaj mamy piątek – trzynastego kwietnia. Osoby przesądne nie powinny tego dnia wychodzić z domu. Wiele narodów uważa bowiem, że ta data sama w sobie może nam przynieść sporo kłopotów i solidną porcję pecha.

Jak podaje Wikipedia strach przed piątkiem trzynastego jest nazywany paraskewidekatriafobią. Słowo to powstało z greckiego słowa paraskevi (piątek), dekatreis co oznacza trzynasty, zaś fobia to po grecku strach

 

Osobiście uważam, że jest to dzień jak każdy inny. Nie zmienił tego nawet fakt, że okazało się, że z mojego komputera (który był dwa tygodnie w serwisie, z litości nie wymienię jego nazwy) nie da odzyskać się sporej części danych. To nic. Postanowiłem pojechać po uszkodzony sprzęt skuterem. Ten jednak nie chciał odpalić. To nic. Zaprowadziłem go do warsztatu. Czekajac na kogoś, kto się nim zajmie oparłem się o ladę z narzędziami i ubrudziłem spodnie smarem. To nic. Mechanik za naprawę zażyczył sobie trzycyfrową sumę. To nic. Gdy wracałem jakiś czystej rasy mieszaniec – przybłęda uwziął się na moją nogę i uparcie chciał ją skonsumować. To nic. Przynajmniej pobiegałem sobie, sport to zdrowie. Powiedzmy, że to taki ciąg niefortunnych zdarzeń.

 

Pech to by był, jakby kogoś tramwaj we Włoszczowie potrącił.

 

/SKO/

 

PS. Tak, ten tekst jest subiektywny. Wszystkie teksty z cyklu „wiadomości z drugiej ręki” takie są. Nie ma tu także artykułów prasowych, a jedynie krótkie formy bliżej nieokreślone. To tak dla przypomnienia czym różni się dział Rozrywka od innych.

Skomentuj

(*) pola wymagane

867 komentarzy

tlw.info.pl

Top Desktop version