Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 59

Czy nasi radni dostaną tablety?

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Wiadomości z drugiej ręki:

Podczas ostatniej sesji rady powiatu padła interesująca propozycja. Radny Zbigniew Hamera wpadł na pomysł jak można zaoszczędzić na papierze i druku. – W kolejnej kadencji korzystajmy z tabletów – zaproponował. Ten pomysł podobno podsunęła mu córka. Zaznaczył, że starostwie zapewne zwróciłby się ten wydatek.

 

Sprawdziliśmy. Najpopularniejszy obecnie tablet – Apple iPad – kosztuje równo 2 099 złotych. Wiemy to z oficjalnej strony Apple. Jest to równowartość około stu tysięcy kartek (o ile wybierze się ten ekonomiczny).

 

Po wystąpieniu Hamery o głos poprosił inny radny, Mirosław Łapot. – Pomysł dobry, ale tablety możemy kupić sobie sami – stwierdził. Dodał, że sumienie nie pozwoliłoby mu spać, gdyby w tej dość trudnej sytuacji dostał tak drogi sprzęt za publiczne pieniądze.

 

Warto zauważyć, że propozycja ta padła tuż po debacie na której „przyklepano” zamknięcie sądu. Było na niej kilku posłów. Ci od niedawna mają już służbowe tablety. Być może radny Hamera pozazdrościł im tego? Naszym zdaniem koncepcja słuszna. Przecież…

 

trzeba iść z duchem czasu.

 

Tylko może poczekajmy, aż te czasy nieco lepsze będą.

/SKO/

fot. Apple

Skomentuj

(*) pola wymagane

37 komentarzy

tlw.info.pl

Top Desktop version